Головна » 2010 » Жовтень » 9 » Такі ювілеї входять в історію
00:45
Такі ювілеї входять в історію
репортаж

На ложі і партер драмтеатру падають, плавно пригасаючи, відблиски світла, стихають голоси, гасне загальне збудження… Дехто ще оглядає зал, вітаючи колег, відмикаються мобілки, поспішають, проходячи рядами, останні запізнілі… Але двері вже розчинилися навстіж. Гімн університету спонукає встати – в зал урочисто вносять прапор вузу!

135-й ювілей альма-матері викладачі й студенти зустріли стоячи. Першими велику громаду вітають ведучі дійства, чий голос зі сцени на початках тремтить від хвилювання. Не випадково – адже промовляти доводиться до аудиторії, яка у цих стінах збирається не щодня. Ось у залі перші ректори – Степан Костишин та Микола Ткач (їм вручають квіти від усієї академії). А там на балконі – запрошені: поважні ректори вузів-партнерів, представники посольств і консульств. Вони встають, коли ведучі шанобливо називають всі їх посади й регалії – і зал вітає достойне товариство оплесками. Ближче до сцени – «свої» гості. Цих людей знають в обличчя – мер міста і губернатор, голова облради й представники освіти. Серед них – немало випускників того закладу, якому нині складають шану. От тільки мер Микола Федорук засумував, бо, як зізнався зі сцени, відчуває за собою «значний недолік»: «На жаль, я не є випускником Чернівецького університету…»

- Вітаю присутніх тут ректорів, шановних послів і консулів, викладачів і студентів! – розпочинає урочисту академію ректор Степан Мельничук. – Можна свято зустріти з величезним розмахом, а можна тепло й просто – в дружній атмосфері, в рідному колективі. Ми вибрали друге.

   Повідомляється про вітання від найвищого керівництва держави, від понад десятка зарубіжних вузів – Румунії, Молдови, Німеччини, Чехії, Польщі, Канади… Звучать побажання від ректорів Львівського та Київського національних університетів, Харківського та Хмельницького… Поміж тим у калейдоскоп відзнак і нагород в цей святковий вечір вплітаються творчі номери – пісні і танці від студентів: хору «Резонанс», танцювального колективу «Неогалактика», акапельні виступи й хореографічні постановки… Відчувається, з якою гордістю на сцену виходять шість докторів наук, які захистились в цей ювілейний рік – їх нагороджує ректор. З якою піднесеністю ведучі пофакультетно читають прізвища тих понад 80-ти викладачів, які стали кандидатами (заслужені грамоти їм вручать на Вчених радах).
  Обличчя вузу – від фізиків до ліриків – яскраве й неповторне: досвідчені сиві професори, академіки й молоді кандидати, які хвилюються й поспішають зробити крок вперед, коли називають їх прізвища… Для наймолодших таке нагородження – вперше.
   Оглядаю зал і помічаю: дехто навіть спонтанно фотографує – то тут, то там спалахують сині світлячки мобільних. А ось і колеги зі ЗМІ – два оператори професійно фіксують подію на камери, в той час як журналістки вже загубилися в гущі дійства (їм обом перед початком свята ректор таки встиг дати інтерв’ю – у фойє театру, в натовпі деканів і завкафедр, серед численних «добридень!» і "вітаємо!").
   Сьогодні це колектив, команда. З відчуттям отого «ми», що народжується при спільній праці, при єдиних завданнях і планах. Усіх – від викладачів до студентів – об’єднала висока «марка» ЧНУ: на карті області, регіону, України. Це відчуття спільне – гордість від приналежності до рідного вузу. Здається, його завважують й гості, з повагою споглядаючи події. І в цій атмосфері навіть мовний бар’єр – ніщо. Воно не покидає зал і тоді, коли, піднявшись при перших акордах «Многая літа!», усі вже не сміють сісти і виходять під осіннє буковинське небо.
   З днем народження тебе, УНІВЕРСИТЕТЕ, древній і вічно молодий! Многа літ тобі, рідна АЛЬМА-МАТІР!
Категорія: Статті викладачів, лаборантів і т.д. | Переглядів: 724 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]