Презентація: "Історія науки і техніки"!
1. Мета та завдання курсу або Навіщо це журналістам?
2. Періодизація або Що до чого, основи основ.
3. Найпопулярніші науково-популярні телепрограми в світі та Україні - є в кого вчитись.1
4. Ознаки науково-популярного стилю або - як впіймати читача на "емоційні крючки", основні інстинкти.1
5. Література та джерела курсу - посилання на електронні книги, відеопрограми, наук.-попул. сайти.
6. Структура, теми та завдання двох модулів.
Завдання: Підібрати науково-популяру програму (скинути відео або посилання) та виписати використані засоби науково-популярного стилю. Скидати на пошту lararik@gmail.com до кінця 1 модуля.
https://docs.google.com/file/d/0B4xlVG3vNpE0Vkd5dURySWk2RHM/edit
|
Вступ.
- Презентація техніки. Ознайомлення з особливостями диктофону, фотоапарату, відеокамери.
Програмне забезпечення для колективної, конвергентної роботи (сервіси Google, Dropbox, SoundCloud та ін), якими потрібно буде користуватись при підготовці майбутніх матеріалів.
- Формування творчих груп. Вибір глобальної теми для майбутніх кросмедійних публікацій. Формулювання конфепції та кутів подачі для різних платформ (веб, друк, тв, радіо)
1. Веб. 5 б.
Збирання інформації, підготовка матеріалу для Інтернет-медіа.
Вставка відео з youtube.com, vimеo.com, файлів.pdf - issuu.com, аудіо - soundclaud.com, презентацій - https://docs.google.com/presentation/, форми для опитувань - https://docs.google.com/forms, використання Storify.com (платформа для публікацій матеріалів з використанням потужного потенціалу соцмереж) та ін.
Завантаження та презентація матеріалів на сайті кафедри. Обговорення статей
...
Читати далі
|
Шановні користувачі! Ми переїхали на http://reporter.cv.ua/! Ласкаво просимо!
Інформація на цьому сайті застаріла і оновлюватися не буде. Тимчасово ми ще залишаємо його активним.
|
Студентка кафедри журналістики ЧНУ ім. Ю. Федьковича Олександра Агєєва та студент кафедри товарознавства та маркетингу ЧТЕІ КНТЕУ Антон Бурачек взяли участь у Медіасимпозіумі СМС’2014 у Львові.
Вони представляли власний онлайн-проект та боролись за отримання промоушн-підтримки від Школи журналістики Українського католицького університету та СМС’2014. Міжнародний студентський медіасимпозіум відбувся вперше. Організатори кажуть, що заходів схожого формату в Україні ще не було.
Медіасимпозіум СМС’2014 тривав впродовж двох днів. Складався він з трьох відділів: Медіалабораторіума (медіадослідження), Майстерні медіакритики (власне медіакритика) та Медіаекспериментаріума (нові медіа). Олександра та Антон були учасниками останнього відділу. Студенти презентували онлайн-проект під назвою «PAZL». www.pazl.name – це творчий блого-соціальний сайт, на якому кожен охочий може опублікувати вірші, оповідання, малюнки, фотографії та інші продукти творчості. Сайт функціонує вже майже два роки, і за цей час встиг стати популярним серед молоді. Команда працює н
...
Читати далі
|
Кафедра журналістики серед "рекламожерів". Зустрінемось?
Театр – магічне місце. П`ятниця, 13-те – магічна дата. Ніч Рекламожерів – магічне видовище. Ці культові інгредієнти рекламне агентство "А.С.С." змішує у пікантний коктейль 13-го грудня 2013-го року. Запрошуємо усіх на 20.00. Година часу присвячена параду персон, легким розмовам під келих вина та скибочку сиру, спілкуванню з рекламістами в контексті "…скажи мені чесно…" та першому етапу фотосесії. О 21-й всі по своїх місцях: починається рекламний перформанс. Захоплююче видовище має кілька перерв: для світського обговорення, для усвідомлення своєї присутності на святі емоцій та креативу. Зрештою, для підкріплення сил канапками, солодощами та напоями. Пять годин минає непомітно. Так само непомітно зникає частина глядачів. Хоча, на сам кінець серед усіх присутніх розігрується планшет iPad Air. За планом, це відбувається о 02.15. Але, у "п'ятницю 13-того" не все йде за планом…
|
Навчання безпосередньо у редакціях німецьких ЗМІ стало ключовим моментом всього перебування студентів-журналістів ЧНУ у Німеччині. Саме ці моменти залишили найбільше вражень і роздумів. Чи можна порівняти редакції баварських газет чи телестудій з буковинськими? На жаль, це дуже важко. Можна, але порівняльна характеристика буде не на нашу користь. Так можна охарактеризувати стан німецьких провінційних ЗМІ очима українських студентів. А тепер докладніше. «MittelbayerischeZeitung» («Середньобаварська газета»), м. Регенсбург. Нову зелену багатоповерхову будівлю з величезними вікнами можна побачити ще здалеку. Всередині багато світла та ніжно пастельні відтінки стін. Робочий день розпочинається швидко. Напередодні дев’ятої величезний ньюзрум наповнюється журналістами. Кожен за своїм комп’ютером сумлінно виконує роботу.
...
Читати далі
|
Цікаво, що приблизно 40% німців, з якими я спілкувалась у ФРН, на запитання «що ви знаєте про Україну», відповідали однаковими фразами – Кличко, Тимошенко, бідна країна. Оригінальніше сказав імпозантний чоловік середніх років у капелюсі аля Шерлок Холмс: «У вас брутальний президент». Така відповідь мене особливо вразила і, мабуть, запам’ятається надовго. До слова, говорила я не з парочкою і не з двома, а з кількома десятками перехожих різного віку. Ідеальні дороги і чистота вулиць – уже давно ні для кого не є новиною. Тому хочеться поділитись чимось більш особистим, менш помітним під час звичайної прогулянки, однак тим, що відіграє одну з головних ролей у суспільно-культурному житті кожної країни. Можна сказати про смачне німецьке пиво і ковбаски, про порівняно низькі ціни на усе, за виключенням медицини, про транспортні засоби, величезні паркінги та вихідні, коли усі магази
...
Читати далі
|
Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія повідомляє, що отримала дипломи одразу у чотирьох номінаціях одного з найпрестижніших Міжнародних фестивалів теле- радіопрограм «Калинові острови». "Генеральний директор Чернівецької ОДТРК, заслужений журналіст України Любов Годнюк, яка представляла телерадіокомпанію у Дніпропетровську на «Калинових островах», отримала престижні нагороди з рук Віце-прем`єр-міністра України Олександра Вілкула. По-особливому представила команда телеканалу «Буковина» красу та неповторність столиці нашого краю. Програма «Чернівці на полотні життя» була визнана переможцем у номінації «Краще представлення обласного центру». У номінації «Краща дитяча програма» відзначена також Чернівецька ОДТРК, а саме – один з випусків циклу «Міні-мікс». Його автор Ольга Борщевська зізнається: вона працює заради того, аби нинішня молодь обирала у житті істинні цінності.
...
Читати далі
| |