Упродовж трьох тижнів у рамках навчально-дозвіллєвої програми Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича приймав студентів зі Східної України – Луганська, Харкова та Дніпропетровська. «Схід і Захід разом» - під таким гаслом пройшли усі гостини на Буковині, які довели те, що Україна є неподільною, суверенною та єдиною державою.
Кожна група студентів перебувала у ЧНУ п’ять днів. Вони відвідували лекції, ходили на екскурсії по визначних місцях та храмах області, знайомилися з історією та традиціями буковинського краю, спробували себе у народних ремеслах, а також відвідували музеї, театр, скуштували страви буковинської кухні. Їх познайомили з роботою факультетів, науковою бібліотекою, ботанічним садом ЧНУ. Особливе враження залишили екскурсії у фортецях Хотина і Кам’янця-Подільського. Молоді люди радо стали гостями ефіру обласного радіо.
...
Читати далі
|
Минулого тижня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича перебували студенти з Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна та Дніпропетровського національного університету ім.О.Гончара. У Чернівці прибули майбутні фахівці фізико-технічних наук, економісти, соціологи та історики. Візит східних гостей проходив у рамках навчально-дозвіллєвої програми ЧНУ, що дозволить розвінчати міф про взаємну ворожнечу Сходу та Заходу країни і водночас укріпити дружні зв’язки між студентами України. Впродовж тижня гостей познайомили з містом, його культурними та історичними пам’ятками.
У понеділок студенти зустрілися з ректором Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича професором Степаном Мельничуком та студентським активом, згодом побували в науковій бібліотеці ЧНУ, ознайомилися з архітектурою міста, а особливо детально – з його перлиною – Резиденцією митрополитів Буковини і Далмації. Також для студентів провели екскурсію філологічним факультетом, познайомили з роботою та викладацьким складом кожної кафедри, запросили долучатися до роботи всеукраїнських конференцій, що проводитимуться в нашому університеті.
За
...
Читати далі
|
«Настільна книга журналіста» тепер з'явилася у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Таку неофіційну назву дав новому навчальному посібнику президент Асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук.
4 квітня ЧНУ приймав столичного гостя, який має великий досвід роботи в газеті та на телебаченні, автора трьох книг з журналістики Руслана Кухарчука. До вишу він завітав, щоб презентувати новий підручник для студентів, незамінну книгу для журналістів-початківців, а також зі спец-лекцією на тему «Інтернет-журналістика», на якій присутні почули практичні рекомендації щодо створення власного ЗМІ у всесвітній мережі. Руслан розповідав про курйози його професійної діяльності, поділився враженнями, які відчував, коли із газетярської справи перейшов у телевізійну журналістику, та про те, з якими проблемами йому доводилось стикатись при виконанні професійних обов’язків.
Автор «Нового журналіста» називає три особливості видання: це збереження академічних стандартів, адресованість саме журналістам-практикам та велика кількість додатків, які містять і п
...
Читати далі
|
До уваги студентів ЧНУ
|
Студентка 3 курсу спеціальності "Журналістика” філологічного факультету Яшан Вікторія взяла участь у міжнародному молодіжному обміні "Show and Act to Exchange", який проходив з 9 по 18 вересня 2013 року в м. Кобулеті, Грузії. Головним завданням проекту було навчити майбутнє покоління як стати активним учасником соціального життя та сприяти побудові суспільства, що базується на таких цінностях, як взаємоповага, толерантність та рівні можливості для всіх. До участі запрошувалися молоді люди віком 18-20 років, які займаються громадською діяльністю, беруть участь у студентському самоврядуванні чи працюють у молодіжних медіа. Загалом організатори відібрали 60 учасників з Грузії, України, Естонії, Італії, Польщі та Вірменії. За 10 днів група мала змогу налагодити міжкультурний діалог, подолати різні стереотипи, підвищити свою обізнаність про культуру інших національностей. Робота проекту розпочалась зі знайомства між учасниками за допомогою різних енерджайзерів, та інтерактивних методів. Також в програмі передбачались міжнаціональні вечори, екскурсії та робота у ”воркшопах” – спеціальних гуртках, де можна було проявити свою креативність. На такі групи ділилися за сферою
...
Читати далі
|
В рамках Дня вишиванки в ЧНУ на нашому філологічному факультеті, як і щороку, проводився благодійний ярмарок. На ньому викладачі та студенти збирали грошові пожертвування для онкохворих дітей. Студенти принесли солодощі та на великій перерві за символічними благодійними цінами продавали їх присутнім. До акції долучилися всі групи спеціальності "Журналістика", а покупцями-меценатами стали не лише студенти - організатори дійства, а й представники деканату та викладачі з усіх кафедр. Дехто навіть продумав креативну рекламу своєї акції. За підрахунками лічильної комісії, на факультеті вдалося назбирати 1 070 гривень. Зібрані кошти наші представники разом з друзями з інших факультетів учора вкинули до символічної скриньки. А нині 17 травня вся зібрана студентами ЧНУ сума - 15 778 гривень 35 копійок - була передана в обласну дитячу клінічну лікарню для онкохворих дітей Буковини.
|
Сьогодні в ЧНУ відомий
український письменник, журналіст, шеф-редактор журналу "Універсум" Олег
РОМАНЧУК розповідав студентам про інформаційні війни, давав оцінку
сучасній журналістиці та зазначив, що "професіонали в цій справі
потрібні як приватному роботодавцю, так і державі" Олег Костянтинович, львів’янин за походженням, навчався на фізичному
факультеті Львівського державного університету ім. І.Франка. Проте доля
призначила йому інше покликання: у 25 років він написав свою першу
замітку, ще через 5 – першу збірку фантастичних оповідань "Таємниця
жовтої валізи" (1981). У 1993 році створив журнал політології, футурології,
економіки, науки та культури "Універсум". "В інформаційному потоці повинна бути державна стратегічна мета. Якщо
цієї мети немає – інформація не виконує свою роль. Українські телеканали
зараз суцільно заповнені російсь
...
Читати далі
|
19 жовтня у Чернівецькому
прес-клубі реформ відбулася зустріч із
Леонідом Каденюком. Вона була присвячена 15-річчю польоту в Космос у складі
екіпажу шаттла ”
...
Читати далі
|
22 жовтня у Чернівцях відбудеться акція <<Молодь знає — молодь контролює: жовта картка українській міліції>>. Вона розпочнеться о 11:10 перед входом до Резиденції Буковинських митрополитів. Захід буде спрямований на підвищення рівня обізнаності громади у сфері захисту своїх прав при контакті з міліцією та привернення уваги суспільства та керівництва МВС до проблеми дотримання прав людини працівниками правоохоронних органів. Організатори акції роздаватимуть усім охочим картки, де будуть описані права громадян та обов'язки працівників міліції при затриманні. Також на протязі дня проводитиметься опитування на тему поведінки студентів при спілкуванні з працівниками правоохоронних органів. vk.com/event44263345
|
Понад 200 чернівецьких журналістів провідних ЗМІ Буковини, яких
підтримали студенти кафедри журналістики ЧНУ ім. Юрія Федьковича, вийшли
сьогодні 27 вересня на акцію протесту під назвою «Захисти своє право
знати. Скажи НІ закону про наклеп». Законопроект № 11013 (автор В. Журавський ) - це остаточне руйнування свободи слова, цілеспрямований наступ на демократичні засади. Люди читатимуть новини, чи дивитимуться випуски новин – і не почують жодної критики. На ілюзії свободи хочуть побудувати ілюзію чесності. 18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини, зокрема, за наклеп. Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в'язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії. Ганна Герман, яка відвідала Чернівці 26 вересня, відповідально заявила, що Президент «ніколи не поставить свого підпису під законом, який би обмежував свободу слова або права людей на
...
Читати далі
| |