Дуже шкодую, що не могла поїхати - мабуть, дійсно свято було гарним! Я напередодні робила 10-хвилинний репортаж із співзасновником Січі - Валерієм Одайським (в ефірі був 15 жовтня - тоді ми запрошували усіх охочих приїхати на свято), а вчора для новин підготувала такий коротенький репортаж:
ДИКТОР: Унікальна в Україні Січ, що в селі Червона Діброва Глибоцького району, зібрала з нагоди Дня українського козацтва та свята Покрови – козаків з усієї України. Червонодібровську Січ заснували ще 5 років тому, але цього року тут вперше пройшло урочисте свято. Із співзасновником українського шаоліню – справжнім козаком Валерієм Одайським та його учнями спілкувалась Лариса Репка.
(матеріал Л.Репки)
КОР: Валерій Одайський- голова Чернівецької обласної федерації лицарських єдиноборств, колишній вчитель фізкультури з села Червона Діброва, нині завідує будинком культури і живе у Ворохті, де продовжує виховувати нових козаків - навчає молодь українського бойового мистецтва, зокрема рукопаш-гопаку
ОДАЙСЬКИЙ: ………
КОР: Говорять його учні: Сергій та Назар
ЙОГО УЧНІ:............
КОР: У Валерія на голові оселедець, майже завжди він одягнений у вишиванку, а обличчя його усім знається знайомим: його пам’ятають за кліпом Руслани «Дикі танці», де він знімався, співпрацює і з Сашком Положинським, гуртом «Гайдамаки» та іншими бажаючими стати козаками.
5 років тому здійснилась його мрія, разом із Валерієм Чоботарем – вони заснували на Буковині справжню Січ, де силами добрих людей побудували дерев’яну церкву, декілька куренів та майстерень, влітку тут діє спортивно-духовний табір для дітей та молоді. Нове покоління загартовують у дусі патріотизму, духовного і здорового способу життя, навчають бути справжніми козаками!
ОДАЙСЬКИЙ: …………
КОР: День козацтва розпочали з богослужіння в церкві на Січі. На святі демонстрували майстер-класи з козацьких бойових мистецтв, виступали аматорські та народні колективи, відбувались козацькі забави, увечері присутні співати і грілися біля справжньої ватри, для молоді організували українську козацьку дискотеку, виступив Івано-Франківський гурт «Кораллі». На афішах свято зазначалося: вхід у вишиванці та для добрих людей безкоштовний. Добрих людей, які поважають минуле рідної землі, виявилось дуже багато - вони з’їхалися на Червонодібровську Січ з усієї України і відчули себе справжніми козаками і козачками!
(кінець плівки)
Л.Репки