Головна » 2010 » Вересень » 17
Сьогоднішній день – спомин про усіх, хто загинув, виконуючи свій професійний обов’язок, обстоюючи правду. Досі професія журналіста залишається найбільш небезпечною, а страхові компанії навіть відмовляються страхувати життя тих представників ЗМІ, які працюють в зонах воєнних конфліктів та ведуть кримінальну хроніку. За останнє десятиліття у світі загинуло 630 наших колег - переважно у «гарячих точках» та від рук найманих убивць. Найбільш небезпечною країною за кількістю вбивств та рівнем безкарності є воєнний Ірак. Друге місце займає Росія (у Москві було вбито 33 журналісти і тільки двоє злочинців покарано). Більшість злочинів, звичайно ж, не розкрито. На жаль, світова тенденція смертності представників «четвертої влади» почала переходити із трагедії у звичну статистику.
  В Україні за офіційними даними загинуло 63 журналісти (неофіційно називають 100). Київ теж лідирує – тут вбито 19 працівників ЗМІ. Голова НСЖУ Ігор Лубченко зазначив: «Нам відомі факти, коли вбивство журналіста видається за побутовий злочин, який не пов'язаний з професійною діяльністю, хоча в багатьох випадках є свідчення, що в загиблих зникали чи матеріали, підготовлені до друку, ... Читати далі
Категорія: Статті викладачів, лаборантів і т.д. | Переглядів: 746 | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)

Кожної третьої п'ятниці вересня НСЖУ відзначає День пам'яті журналістів, які віддали своє життя за правду. Цього року 17 вересня згадаймо тих, які загинули, виконуючи професійний обов'язок, тих, хто віддав життя своїй професії. Роль працівників газет, журналів, телебачення і радіомовлення, інформаційних агентств, інтернет-видань у творенні незалежної демократичної і правової України неоціненна. Тому насторожують утиски свободи слова, мовчання органів влади, прокуратури, які не вживають вагомих і результативних заходів щодо всіх фактів переслідування колективів ЗМІ та окремих журналістів, не притягають винних до відповідальності.
    Щороку в Україні зникає десять журналістів… Стан свободи слова у державі оцінений 4,3 балами із можливих 10. Темною плямої в історії новітньої України залишається справа Г.Гонгадзе – злочин на совісті всіх тих, хто перебував при владі і нині заходиться на найвищих посадах. Чи не ця влада причетна й до зникнення харківського журналіста Василя Клименьтьєва, який пропав безвісти 11 серпня? Чи дізнаємося колись, як загинув наш буковинський журналіст Сергій Коржевський? Чи скажуть колись правду про смерть чернівчанина Віктора Фрейліха? Можливо, скоро редактори видань змушені будуть звітувати про зміну своїх політичних переконань…
... Читати далі
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 670 | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)