Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 61 62 »
 Шановні колеги ! 
Оргкомітет 9-го Українського фестивалю реклами запрошує до участі у Творчому конкурсі і заходах фестивалю. Він пройде у Києві 19 грудня. Участь можуть взяти студенти, аспіранти до 30-ти років. У цьому році - цікаві теми, нові номінації, як завжди - професійне журі. 

ТРИ ТЕМИ ТВОРЧОГО КОНКУРСУ ФЕСТИВАЛЮ УЧАСНИКИ РОЗРОБЛЯЮТЬ ЗА ПРОФЕСІЙНИМИ БРИФАМИ ПАРТНЕРІВ:
Тема 1. «Сім’я і робота – наша турбота»
Тема 2. Збережи свій зір разом з соціальним додатком «Добре Бачу»!
Тема 3. Міжнародний Рік Співпраці з Питань Води
 
ТВОРЧИЙ КОНКУРС ФЕСТИВАЛЮ ПРОВОДИТЬСЯ ПО ВОСЬМИ ТЕХНІЧНИХ НОМІНАЦІЯ:
1. Відео реклама [ V ]
2. Зовнішня реклама [ Z ]
3. Друкована реклама [ D ]
4. Соціальне фото [Sf ] (тільки для конкурсу «Сім’я і робота – наш ... Читати далі
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 879 | Дата: 14.11.2013 | Коментарі (1)

Історія однієї лампочки

         Сучасний світ не можливо уявити без зручностей. Електрика, тепло, енергія – якщо відібрати це все у людства, навряд чи воно виживе. Але як відомо, будь який розвиток вимагає свого часу і своїх героїв. Сьогодні йдеться про винахід лампи денного світла, без якої не обходиться жодний будинок.

         Ще в Античності люди робили перші спроби створити прилади, які могли освітлювати темну кімнату вночі, або житло під землею. Ще в Давньому Єгипті та Середземномор’ї використовували оливкову олію, яку поміщали в глиняний посуд з гнотами бавовняної тканини. А жителі узбережжя Каспійського моря використовували подібних посудинах нафту. На зміну глиняним посудинам прийшли перші свічки. Вони були придумані, ще в Середні віки. До їх складу входив бджолиний віск і ялович ... Читати далі

Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 787 | Додав: Ірина | Дата: 06.11.2013 | Коментарі (1)

Навчання безпосередньо у редакціях німецьких ЗМІ стало ключовим моментом всього перебування студентів-журналістів ЧНУ у Німеччині. Саме ці моменти залишили найбільше вражень і роздумів. 

    Чи можна порівняти редакції баварських газет чи телестудій з буковинськими? На жаль, це дуже важко. Можна, але порівняльна характеристика буде не на нашу користь. Так можна охарактеризувати стан німецьких провінційних ЗМІ очима українських студентів. А тепер докладніше.
   «MittelbayerischeZeitung» («Середньобаварська газета»), м. Регенсбург. Нову зелену багатоповерхову будівлю з величезними вікнами можна побачити ще здалеку. Всередині багато світла та ніжно пастельні відтінки стін. Робочий день розпочинається швидко. Напередодні дев’ятої величезний ньюзрум наповнюється журналістами. Кожен за своїм комп’ютером сумлінно виконує роботу. ... Читати далі
Категорія: Про журкафедру | Переглядів: 627 | Дата: 29.10.2013 | Коментарі (0)

   Цікаво, що приблизно 40% німців, з якими я спілкувалась у ФРН, на запитання «що ви знаєте про Україну», відповідали однаковими фразами – Кличко, Тимошенко, бідна країна. Оригінальніше сказав імпозантний чоловік середніх років у капелюсі аля Шерлок Холмс: «У вас брутальний президент». Така відповідь мене особливо вразила і, мабуть, запам’ятається надовго. До слова, говорила я не з парочкою і не з двома, а з кількома десятками перехожих різного віку.
   Ідеальні дороги і чистота вулиць – уже давно ні для кого не є новиною. Тому хочеться поділитись чимось більш особистим, менш помітним під час звичайної прогулянки, однак тим, що відіграє одну з головних ролей у суспільно-культурному житті кожної країни.  
   Можна сказати про смачне німецьке пиво і ковбаски, про порівняно низькі ціни на усе, за виключенням медицини, про транспортні засоби, величезні паркінги та вихідні, коли усі магази ... Читати далі
Категорія: Про журкафедру | Переглядів: 775 | Дата: 28.10.2013 | Коментарі (0)

 Чернівецька обласна державна телерадіокомпанія повідомляє, що отримала дипломи одразу у чотирьох номінаціях одного з найпрестижніших Міжнародних фестивалів теле- радіопрограм «Калинові острови».
    "Генеральний директор Чернівецької ОДТРК, заслужений журналіст України Любов Годнюк, яка представляла телерадіокомпанію у Дніпропетровську на «Калинових островах», отримала престижні нагороди з рук Віце-прем`єр-міністра України Олександра Вілкула. По-особливому представила команда телеканалу «Буковина» красу та неповторність столиці нашого краю. Програма «Чернівці на полотні життя» була визнана переможцем у номінації «Краще представлення обласного центру».
    У номінації «Краща дитяча програма» відзначена також Чернівецька ОДТРК, а саме – один з випусків циклу «Міні-мікс». Його автор Ольга Борщевська зізнається: вона працює заради того, аби нинішня молодь обирала у житті істинні цінності.  ... Читати далі
Категорія: Про журкафедру | Переглядів: 767 | Дата: 23.10.2013 | Коментарі (0)

У плеяді видатних біологів XVIII ст. зірки першої величини – Жорж-Луї Бюффон (1707 – 1788) і Карл Лінней (1707 – 1778). У своїй творчості вони втілили різні дослідницькі традиції, які для них були різними життєвими орієнтирами. Бюффон в 36-томній “Природній історії” одним з перших у розгорнутій формі викладав концепцію трансформізму, тобто систему поглядів про змінності та перетворення форм рослин і тварин під впливом природних причин.
К. Лінней своєю штучною класифікацією підсумував тривалий історичний період нагромадження біологічних знань (він описав понад 10 тис. видів рослин і понад 4 тис. видів тварин). Разом з тим, К. Линней усвідомлював обмеженість завдання створення штучної системи і її можливості. На його думку, природна система є ідеальною, до якої повинна прагнути ботаніка й зоологія. Під «природною» системою він розумів досконале пізнання людиною суті живого. Історична заслуга К. Линнея в тім, що він через створення штучної системи підвів біологічне пізнання до необхідності розгляду матеріалу з позицій глибинних, загальних теоретичних принципів, поставив завдання науково-теоретичної раціоналізації.
В XVIII ст. ідеї природної класифікації розвивалися Б. Жюсье ( 1699–1777), що розсадив рослини у відповідності зі своїми поданнями про їхнє споріднення в ботанічному саду. Перші природні системи не опиралися на подання про історичний розвиток організмів, а припускали лише деяку “спорідненість”. Але сама постановка питання про “природну спорідненість” штов ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 1224 | Дата: 22.10.2013 | Коментарі (0)

В Європі період раннього середньовіччя був позначений ледь помітним культурним піднесенням. Посилюється це як внаслідок варварських завоювань, так і впливом християнської церкви, яка боролась проти античної культури, науки, світогляду, була духовним поводирем європейського суспільства. Люди виховувались і жили в дусі релігійне-аскетичного світогляду, кожен віруючий повинен був готуватися до перебування у вічному загробному світі, для чого церква рекомендувала покаяння, молитви, пости.
Релігійний світогляд мав панівні позиції завдяки тому , що абсолютна більшість населення не знала грамоти, їй не були відомі природничі науки, а сама природа вважалась грізним явищем вищої сили.
Найбільш характерним проявом релігійного розуміння світу став твір, який написав римський папа Григорій І «Діалоги про життя італійських отців і про безсметря душі», де він зазначив: «Для чого вся ця марнота мирських знань, яку користь можуть принести нам пояснення граматиків, котрі здатні скоріш розбестити нас, ніж наставити на путь істини? Чим можуть допомогти нам роздумування філософів — Піфагора, Сократа, Платона, Арістотеля? Що дадуть пісні нечестивих поетів — Гомера, Вергілія читаючим їх? Яку користь принесуть християнській родині Геродот, Саллюстій, Лівій — історики-язичники? Чи можуть Гракк, Лісій, Демосфен і Туллій суперничати своїм ораторським мистецтвом з чистим і ясним ученням Христа? В чому корисні нам вибагливі вигадки Флакка, Плавта, Цицерона?» Такого роду нетерпимість у галу ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 1024 | Дата: 14.10.2013 | Коментарі (0)


Доктор філологічних наук, професор, академік АН вищої школи України, завідувач кафедри видавничої справи та мережевих видань Київського національного університету культури і мистецтв Микола Тимошик і протоієрей УПЦ у Канаді Богдан Демчук учора, 10 жовтня, виступили перед студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича із цікавими лекціями про роль журналістики, яку вона відіграє як в Україні, так і в Канаді. Пан Богдан, до того ж, є позаштатним кореспондентом газет «Український голос», «Вісник» (Канада), «Свобода» (США).

Вельмишановного гостя із Канади представив сам Микола Тимошик, оскільки вважає себе чернівчанином (свого часу працював у обласній газеті «Буковина»). Мовець зупинився на класичних речах журналістики та видавничої справи, вияскравив постать Митрополита Іларіона (Івана Огієнка), прокоментував за допомогою кінопроектора історичні та архітектурні пам’ятки Канади, особливо у тих містах, де компактно мешкають українці, ознайомив із думками київських студентів аудиторію їх ровесників на Буковині, а також відгуками і рецензіями на книги пана Богдана у пресі: «РОзп’ятий Мазепа», «Богдан Хмельницький», «Рятування України», «Слово про Ігорів похід».

Це, як вважає гість, набуток батьківського виховання дітей в українському дусі. І сьогодні пам’ятає: «Богдане, щоби з тебе щось було, щоб ти був людиною…»

Профес ... Читати далі
Категорія: Про журкафедру | Переглядів: 608 | Дата: 14.10.2013 | Коментарі (0)

Людство всю свою історію мучить себе розмаїтими забобонами. Епоха Середньовіччя особливо багата на такі приклади, часом навіть абсурдні. Авторка книг «Чорна карма котів», « Тілесні утіхи — смертельні гріхи» — французька дослідниця Ноель Шаброль знає про них чимало. В її працях дуже цікаво подано просто нестримну фантазію, що закріплена в історичних хроніках людства насправді. Кілька з історій я переповім.
В 1276 році племінниця німецького короля Вільгельма Маргарита назвала хвойдою жебрачку, що тримала на руках двох близнят, мовляв жінка не може мати двох дітей водночас від одного чоловіка. На що бідолашна страшенно образилася та попросила Бога, щоб той послав зухвалій графині стільки дітей, скільки днів у році. І Господь почув її. Про це свідчить надмогильник графині, де зазначено, що « у Велику п’ятницю о 9 годині ранку Маргарита народила 364 малюків різної статі» Хлопчиків хрестили Ян, а дівчат — Єлизавета. І всі вони, разом з матір’ю померли.
Ця історія була сенсаційною, чимало людей щиро в неї вірили. Багато журналів та газет поширювали її з-поміж себе. Але вся хитрість в тому, що Маргарита народила у Велику п’ятницю. А рік тоді починався 25 березня, ця п’ятниця припала на 26. Тож жінка народила двох малюків — 25 і 26 березня.
Також особливий пласт фольклорної фантазії складають діти-монстри. Римський історик Пліній згадує про дитину зі слоновою головою, яка вбила свого братика ще в лоні. Подібн ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 572 | Дата: 14.10.2013 | Коментарі (0)

Напевне, в світі немає людини, що не коштувала б його. Різновидів цього шедевру кулінарії безліч. Методи правильного поїдання викладає навіть кіт у мультфільмі. Якщо ви ще не здогадалися — то мова про бутерброд. З маслом, ковбасою, ікрою, сиром — з чим хочете. Цьогоріч він ювіляр — 460 років — вік поважний. А знаєте хто винайшов цю геніальну річ? Микола Коперник — так, так, це той, що перевернув світ навиворіт, поставивши в центр Сонце. Отже, все по порядку.
Народився Коперник в польському місті Торунь, в родині торговця міддю, але в 9-му віці хлопчик осиротів, і з того часу його взяв під опіку дядько. Саме за його сприяння, Микола закінчив Краківський ( математика, астрономія, богослов’я), Болонський (право, теологію) та один з Римських університетів (медицина). Микола був людиною зусібіч обдарованою та надзвичайно наполегливою.
На батьківщину він повернувся наприкінці 1503 року й оселився у Лідзбарку-Вармійському, а потім став каноніком у Фромборку – місті рибалок на Віслі. Попри завантаження церковними справами, Коперник у Фромборку активно проводив астрономічні дослідження. Свої попередні гіпотези щодо світобудови він виклав у "Малому коментарі", написаному приблизно в 1516 році. Проте цікавився він у ті часи не лише астрономією: саме Коперник спроектував і організував спорудження у Фромборку гідравлічної машини, яка постачала воду до будинків містян, а зг ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 597 | Дата: 14.10.2013 | Коментарі (0)