Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 61 62 »

  Закликаємо колег працювати по совісті

Шановні колеги!

   У зв’язку з подіями останніх днів, під час яких влада продемонструвала своє вороже ставлення до громадянського суспільства та до журналістів зокрема, Національна спілка журналістів України закликає всіх колег проявити максимальну згуртованість і солідарність. Ми висловлюємо глибоке обурення численними фактами насилля та агресії проти працівників ЗМІ та представників громадськості. Список постраждалих під час сутичок журналістів постійно оновлюється, і більшість із них зазнали тілесних ушкоджень від рук правоохоронців. Ці прецеденти яскраво демонструють, що свобода слова цій владі непотрібна.

   У цей визначальний для країни час ... Читати далі

Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 605 | Додав: sonata | Дата: 02.12.2013 | Коментарі (0)

 На початку жовтня оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики за 2013 рік. Ними стали – професори бельгієць Франсуа Англер та шотландець Пітер Хіггс. Премію вручено за відкриття бозону Хіггса завдяки експериментам на Великому адронному колайдері. До відкриття бозона Хіггса причетні й українські науковці. Проект реалізовувався 17 років, до якого причетні 6 науковців, в тому числі і українські.

Франсуа Англер та Пітер Хіггс, дослідили так званий "механізм Хіггса" — процес, за допомогою якого поле, що наповнює простір, надає іншим елементарним частинкам масу, й квантом якого виступає бозон Хіггса. У роз ... Читати далі

Прикріплення: Картинка 1 ·Картинка 2
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 500 | Додав: Ірина | Дата: 01.12.2013 | Коментарі (0)

Науково-технічні винаходи останніх століть досягли прогресу. Україна навздогін світовим винаходам може похизуватися і своїми досягненнями. Серед них є багато розробок зі сфери ІТ, телекомунікацій, хімії, машинобудування та медицини. Топ-10 українських винаходів сьогодення.
1. Гнучка гібридна система з сонячної батареї, суперконденсатора і електронного блоку, створена науковими співробітниками Національного університету «Львівська політехніка». Тобто все звели в єдину автономну систему енергозабезпечення. За допомогою такого засобу накопичення електроенергії можна шити «сонячні» сумки, палатки та інші атрибути.
2. Проект Enable Talk, який покликаний допомогти людям із вродженими вадами стати повноцінною частиною суспільства створений чотирма українськими студентами із Донецька. Enable Talk – система, яка складається з рукавиці та мобільного пристрою (це може бути смартфон або комп’ютер). Всередині рукавиця оснащена сенсорами, які дозволяють визначити рухи та перетворити мову жестів на справжню, за допомогою ряду пристроїв. Enable Talk поки знаходиться у стадії вдосконалення та пошуку інвесторів. Але журнал Time вже додали Enable Talk до списку найбільш цікавих та важливих винаходів 2012 року.
3. Третя сходинка кращих українських відкриттів належить харківському вченому Анатолію Малихіну. Науковець придумав, як зробити аналіз крові безкровним. Він створив прилад, спеціальні датчики якого кладуть на шию і живіт пацієнта, а на моніторі комп'ютера висвічуються ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 761 | Дата: 01.12.2013 | Коментарі (0)

Є́вромайда́н (також Є́врореволю́ціяРеволю́ція 2013 ро́ку) — масові  ... Читати далі
Категорія: Про журкафедру | Переглядів: 759 | Дата: 30.11.2013 | Коментарі (0)

 Лауреатами Нобелівської премії з економіки за 2013-ий рік стали американські вчені Юджин Фама, Ларс Пітер Хансен и Роберт Шиллер – «за эмпіричний аналіз цін на активи».
«Способу передбачити, скільки коштуватимуть акції та облігації у найближчі дні чи тижні, немає, - повідомляє Нобелівський комітет. – Проте цілком можливо передбачити, як змінюватимуться ціни у довгостроковому періоді: від трьох до п′яти років».Фама, Хансен и Шиллер розробляли саме цей напрям экономічного аналізу.Їх аналізи допомагають зрозуміти як змінюється стан біржових цін за великий проміжок часу і як можна заробляти на фондових біржах.
   Перший з економічних нобелістів 2013 року Юджин Фама створив теорію ефективного ринку.За його прогнозами, попередні ціни на активи не можуть передбачити за короткий проміжок часу рух майбутніх цін, а вся нова інформація знову зараховується ринком по ціні активів.
Роберт Шиллер намагався зрозуміти передбачуваність ринку за тривалий проміжок часу. Він довів,що ціни акцій змінюються швидше,аніж мало би бути,зважаючи на зібрану ринкову інформацію.Це означає,що у деякий проміжок часу папери відносно дешеві,а в інший-відносно дорогі.
   Тому, якщо акції недооцінені,їх ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 502 | Дата: 25.11.2013 | Коментарі (0)

Спроби зрозуміти природу передачі ознак у спадок від батьків дітям робили ще в давнину. Роздуми на цю тему зустрічаються в творах Гіппократа, Арістотеля та інших мислителів. У XVII-XVIII рр., коли біологи почали розбиратися в процесі запліднення і шукати, з яким початком - чоловічим або з жіночим - пов'язана таємниця запліднення,суперечки про природу спадковості відновилися з новою силою.
У 1694 році Р.Я. Каммераріусом було виявлено, що для зав'язування плодів необхідно запилення. Тим самим до кінця XVII ст. був підготовлений науковий грунт для початку дослідів з гібридизації рослин. Перші успіхи в цьому напрямку були досягнуті на початку XVIII ст. Перший міжвидовий гібрид отримав англієць Т. Фейрчайлд при схрещуванні гвоздик.
У 1760 Кельрейтер почав перший ретельно продумувати досліди з вивчення передачі ознак при схрещуванні рослині. У 1761 - 1766 рр.., майже за чвертьс толіття до Л. Спаланцані, Кельрейтер в дослідах з тютюном і гвоздикою показав,що після перенесення пилку однієї рослини на маточку інщої, що відрізняється за своїмиморфологічними ознаками рослини утворюються зав'язі і насіння, що дають рослини з властивостями, проміжних по відношенню до обох батьків. Точний метод розроблений Кельрейтером, обумовив швидкий прогрес у вивченні спадкової передачі ознак.
Наприкінці XVIII-початку XIX ст. англійський селекціонер Е. Найт, проводячи схрещування різних сортів, робить важливий висновок - виявлення неподільності дрібних ознак при різних схрещування. ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 472 | Дата: 25.11.2013 | Коментарі (0)

Лауреатом Нобелівської премії світу цього року стала Організація по забороні хімічної зброї. Про це в Осло заявив сьогодні голова Норвезького Нобелівського комітету. Найвідоміша і авторитетніша міжнародна винагорода була присуджена Організації за її зусилля по підтримці світу.
Зокрема, йдеться про її ролі в мирному вирішенні конфлікту в Сирії. Згідно резолюції ООН, Організація по забороні хімічної зброї сьогодні є провідною структурою по узяттю під контроль, перевірці і пошуків доріг знищення сирійського хімічного арсеналу.
Голова Організації по забороні хімічної зброї заявив, що 14 жовтня Сирія повинна прийняти Конвенцію про заборону хімічної зброї, таким чином країна стане 190 державою-членом Організації. Згідно із затвердженим планом, устаткування для виробництва хімічної зброї планується знищити на початок листопада 2013 року, а всі хімічні арсенали — в першій половині 2014 роки.
Сума Нобелівської премії світу складає $1,2 млн. Офіційне вручення винагороди відбудеться 10 грудня в Осло.

Дрига Артем
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 465 | Дата: 25.11.2013 | Коментарі (0)

Фоторепортаж на 16.00
 

 

Категорія: Статті викладачів, лаборантів і т.д. | Переглядів: 636 | Дата: 24.11.2013 | Коментарі (0)

Очевидцями того, як українці виходять на «Євромітинг» у Львові стали викладачі кафедри журналістики ЧНУ Любов Василик та Роман Пазюк, які сьогодні перебувають у Львові. 
Щойно телефоном вони розповіли, що перебувають на майдані перед Львівським національним університетом імені Івана Франка, де зібралися близько тисячі студентів, до яких активно приєднуються місцеві жителі. Студенти зараз підходять цілими групами по 20-30 людей. Всі скандують гасла «Разом сила», «Україна – ЄС», «Зека геть», «Студенти в Європу», «Викладачі виходьте до нас». У більшості в руках прапори Євросоюзу та України. Студенти прямо на вулиці пишуть та малюють плакати з закликами вступу до ЄС. ... Читати далі
Категорія: Статті на довільні теми | Переглядів: 888 | Додав: Lara | Дата: 22.11.2013 | Коментарі (0)

Протягом усієї історії людство перебуває в стані постійного наукового і технічного пошуку. Розум, зусилля і майстерність рук людини дали змогу їй пройти вклад, в галузі енергетики, шлях від вміння застосування вогню до відкриття ядерної і термоядерної енергії; в галузі транспорту - від винайдення колеса до створення сучасних надшвидкісних поїздів або літаків.
Протягом першої половини цього століття людство накопичило більше знань, ніж за всі попередні дві з половиною тисячі років. 90% усіх винаходів і відкриттів з’явилось у ХХст. Саме вони і стали рушійною силою революції.
Науково-технічна революція (НТР) - це якісний стрибок у розвитку продуктивних сил, що відбувається в результаті поєднання процесів наукової та технічної революції. Вона є закономірним періодом історії людства. Тому логічно буде виділити в НТР її функції. Вони виявляють себе у двох аспектах. Перший – науково-технічний. Другий – соціальний. Обидва аспекти взаємопов’язані між собою і визначною мірою віддзеркалюють зміст діяльності держави, прихильність населення до її політики.
Можна виділити такі особливості сучасної науково-технічної революції:
1. Небувало швидкий розвиток науки, перетворив науку в безпосередню продуктивну силу. Наука не тільки перетворилася в одну з провідних сфер людської діяльності, а й стала одним з рушійних чинників виникнення міжгалузевих систем господарства, як національних, так і світових. Подібний прорив став можливим завдяки сучасним системам освіти та в ... Читати далі
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 947 | Дата: 20.11.2013 | Коментарі (0)