Головна » Журналістика в Україні та світі
« 1 2 ... 7 8 9 10 11 ... 14 15 »
29 квітня в Чернівцях у Народному домі відбувся семінар для ЗМІ з висвітлення етнічної тематики "Етнотолерантні медіа"
  Його організувало Чернівецьке обласне громадське об’єднання «Буковинський центр виборчих технологій». Семінар відвідали понад двадцять журналістів з обласних та районних ЗМІ, а також студенти ЧНУ – майбутні політологи та працівники мас-медіа. Присутнім запропонували лекцію на тему «Мова ненависті» та свобода висловлювання: міжнародний досвід регулювання», яку провів, використовуючи візуальну мультимедійну презентацію, доцент ЧНУ Ігор Гаврада. Голова Народного дому пан Володимир Старик поінформував присутніх про досвід буковинських ЗМІ столітньої давності – зачитав приклади з газет кін. ХІХ – поч. ХХ ст., які стали яскравим зразком поступового формування мови толерантності та кодифікації етичних журналістських стандартів. Журналіст ЧОД ТРК Мар’ян Лазарук поділився досвідом висвітлення етнічної тематики на радіо «Буковина».
   Також журналістам запропонували інтерактивну вправу «Всі так думають…». Вони мали змогу обговорити діючі стереотипи у нашому житті та пошукати шляхи їх протистоянню, а під час виконання завдання «Пишемо толерантно» практично підійти до роботи над темою у власному матеріалі.
... Читати далі
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 680 | Дата: 30.04.2011 | Коментарі (0)

У квітні у Львові в рамках проекту «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент» пройшов семінар «Комунікації заради змін».
  Його відвідали журналісти, які пишуть на соціальні теми, зокрема й ті, що працюють в жанрі журналістських розслідувань. Регіональні журналісти представляли видання не лише Львівщини, а й Закарпаття, Івано-Франківщини, Волині. Організатори винесли на обговорення питання мотивації журналістського виступу, доступу до інформації, свідків та жертв, подолання перепон, що виникають у журналістській діяльності, етичні проблеми фаху.  
  Майстерню з журналістики провела експерт-тренер зі ЗМІ Женев’єва Делануа. Вона – бельгійський журналіст, комунікаційний експерт проекту, працювала журналістом телебачення, радіо та друкованих видань Бельгії та інших країн, спеціалізація – права людини та міжнародне гуманітарне право, була комунікаційним офіцером ООН у Беніні, Того, комунікаційним експертом НУО у Нігерії, має багатий досвід у польовій журналістиці у Центральній Європі, Африці та Ближньому Сході. Пані Женев’єва також магістр з міжнародної політики.
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 616 | Дата: 25.04.2011 | Коментарі (0)

  Журналісти, які пишуть на соціальні теми, можуть отримувати щоденні практичні поради, корисну статистику, найкращі українські та світові приклади, приєднавшись до сторінок Мережі соціальних журналістів онлайн:

-Facebook: http://www.facebook.com/pages/Sotsialka/165737050147815?sk=wall

- Twitter: https://twitter.com/#%21/sotsialka

- Vkontakte: http://vkontakte.ru/sotsialka

- LifeJournal http://sotsialka.livejournal.com/

   Мережа соціальної журналістики була заснована в рамках проекту ЄС "Права жінок та дітей в Україні - комунікаційний компонент" з метою покращення знань і навичок з соціальної журналістики. В рамках мережі журналістам пропонується чимало цікавих заходів, зокрема:

- тренінгова програма з соціальної журналістики

- теми та історії для репортажів

- база даних експертів та джерел інформації з різних соціальних питань

- майстер-класи з європейськими та національними медіа експертами

- прес-тури до місць подій

- веб-портал та представництво в соціальних мережах.

   Серед останніх оновлень у мережі: найкращі соціальні розслідування Guardian, факти щодо домашнього насильства, поради щодо репортажів про дітей.

Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 632 | Дата: 25.04.2011 | Коментарі (0)

Оголошується конкурс на участь у навчальному Курсі «Роль журналістики у захисті та підтримці прав людини - 2011», що організовує Українська Гельсінська спілка з прав людини разом з Гельсінським Фондом з Прав Людини (Варшава, Польща) за фінансової підтримки Норвезького Гельсінського Комітету та Міжнародного Фонду «Відродження».
  Навчальний Курс є частиною другого етапу плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини». До участі у конкурсі запрошуються журналісти працюючих в Україні засобів масової інформації, вмотивовані активно діяти на підтримку та захист прав людини.

  Загальні запитання на які відповідає навчальний Курс за змістом:

  Що таке права людини.

  • Права людини: філософській, етичний та юридичний аспекти.
  • Механізми захисту прав людини.
  • Дії на захист прав людини (з акцентом на інформаційній складовій).
  • Як готувати матеріали пов’язані з проблемами прав людини.
  • Як готувати матеріали у відповідності з правами людини.
  • Безпека діяльності журналістів.
  • Взаємодія ЗМІ та НУО у сфері захисту та підтримки прав людини.

  Навчальний Курс триватиме близько півтори роки та складатиметься з наступних етапів:

Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 707 | Дата: 25.04.2011 | Коментарі (1)

  Шановний студенте III або IV курсу!
   Компанія "ЕКСПРЕС МЕДІА ГРУП” (м. Львів), що видає найбільший у світі наклад україномовної періодики і є лідером на інформаційному ринку заходу й центру країни, запрошує Вас до дистанційної участі у програмі співпраці Творча спільнота "ЕКСПРЕС МЕДІА”
   Видання "ЕКСПРЕС МЕДІА ГРУП”:
"ЕКСПРЕС”, "ПостПОСТУП”, "ТелеЕКСПРЕС”, "Expres.ua” (online), "COOL Експрес”, "ДОБРИЙ ЛІКАР” (+вкладка «Пенсія»), "ПОРАДНИК ГОСПОДАРЯ”, "ЖІНОЧИЙ ПОРАДНИК”, "РЕЦЕПТИ ГОСПОДИНІ”.
   Заплановане відкриття нових проектів.
   Наші видання реалізують соціально спрямовану, чесну і відповідальну редакційну політику. Свобода поглядів та ідей, критичність, об’єктивність – такі основні цінності сповідує кожен журналіст, що працює в компанії.
   Участь у Творчій спільноті "ЕКСПРЕС МЕДІА” допоможе Вам:
• визначити свої задатки до тієї чи іншої тематики, що може стати запорукою успіху всієї журналістської кар'єри;
• набути навички пошуку і пропонування тем для публікацій, практику якісного виконання редакційних завдань  у встановлені терміни; ... Читати далі
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 1105 | Дата: 21.04.2011 | Коментарі (2)

ДАТА: 9-10 квітня 2011 року.
ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ: журналісти, фотографи та інші фахівці, які хочуть робити якісні фото для ЗМІ.
ТРЕНЕР: Артюшенко Василь Іванович - заслужений журналіст, член спілки журналістів, член спілки фотохудожників, призер фотоконкурсів.
По завершенню тренінгу учасники отримають теоретичні знання та практичні навички при створенні цікавих сюжетів для візуалізації інформації, що подається у ЗМІ.


ПРОГРАМА:
1. Документальний фотограф з точки зору відображення історії країни, епохи.
2. Прес-фото - нудьга?!
3. Етика фоторепортера
4. Я - фотожурналіст
a) Знімай те, що ти відчуваєш, що розумієш - і не думай про наслідки
b) Почуття внутрішньої свободи (самоцензура)
5. Документальна і художня фотографія.
6. Фоторепортаж - його особливості.
7. Гарна фотографія сама за себе говорить.
8. Погана фотографія.
a) Отримай і посміхнися;
b) чоловік за столом;
c) «розстріл на світанку»;
d) Знуджені збори
9. Краще зі знятого - ваша візитна картка
10. «Подаровані» картки, а не ті, що придумані.
11. Гарну фотографію може зробити і мавпа (фотопроекти).
12. Фоторедагування. Роль фоторедактора в кар'єрі фотографа.
13. ... Читати далі

Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 698 | Дата: 16.03.2011 | Коментарі (3)

  Проект «Медіаграмотність» оголошує конкурс журналістських матеріалів. Участь можуть брати студенти і студентки всіх вишів України. Перший приз – 500 гривень та публікація тексту на сайті, другий та третій – публікація.

Тематика (на вибір):
- Чи можлива об’єктивність у журналістиці?
- Джинса – корупція чи вимушений засіб виживання?
- Як запровадити в українських медіа професійні стандарти?


Жанри та обсяг тексту не обмежуються. Зауважимо лише, що матеріал має бути:

1) оригінальним, не опублікованим раніше, та
2) журналістським, розрахованим на певну аудиторію читачів - наукові і освітні жанри (курсова, твір з певного навчального курсу) не приймаються.

Уявлення про рівень та стандарти написання текстів можна отримати, переглянувши публікації на нашому сайті.
Публікації приймаються до 15 квітня на e-mail: mediaosvita[at]gmail.com. Результати конкурсу будуть оголошені 20 квітня на сайті.
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 772 | Дата: 15.03.2011 | Коментарі (0)

Свобода слова по-лугански. Местного собкора телеканала "Интер" Руслана Мищенко увольняют за правдивый телесюжет о нехватке хлеба в городе Свердловске. После того, как этот репортаж вышел в новостях, на "Интер" позвонил лично заместитель луганского губернатора Пристюка Родион Мирошник и в грубой форме потребовал выпустить опровержение.
Видео репортажа на "Интере" можно посмотреть на Луганском портале ТОП http://top.lg.ua/news/?id=24434
Руслан Мищенко рассказал, что руководство "Интера" обязало его опровергнуть свой репортаж и заявить, что на самом деле перебоев с хлебом в Луганской области не было. Мищенко лгать отказался. Наказание за такой демарш может быть только одно - увольнение.
Источник информации - http://frankensstein.livejournal.com/153532.html
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 657 | Дата: 11.03.2011 | Коментарі (0)

  12 березня 2011 року вчетверте відзначатиметься Всесвітній день боротьби з цензурою в інтернеті, ініційований журналістською організацією «Репортери без кордонів».
  У цей день усі небайдужі до проблеми цензури в інтернеті висловлюють свою незгоду з діями урядів, що накладають обмеження на свободу слова і самовираження у Мережі. Українці, на жаль, мають усі підстави чекати від своєї влади, що вона, розібравшись із традиційними медіа, займеться «наведенням порядку» у віртуальному просторі. Надто ж зважаючи на те, яку роль інтернет відіграв у поваленні диктаторських та авторитарних режимів у Північній Африці.
  Ми вже не раз чули від українських можновладців і політиків про те, що інтернет-видання повинні «відповідати за базар». Історії Олега Шинкаренка, правозахисника Дмитра Гройсмана, блогера Олени Білозерської та інших колег, яким уже довелося поспілкуватись із правоохоронцями через зміст своїх дописів в інтернеті, є досить вагомим свідченням серйозності цієї проблеми в українському контексті.
  У цей день «Репортери без кордонів» пропонують користувачам соціальних медіа взяти участь у простому флешмобі – замінити свої юзерпіки на одну з цих картинок або просто розмістити картинку на своїх сторінках, висловлюючи таким чином свою позицію.
... Читати далі
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 745 | Дата: 11.03.2011 | Коментарі (0)

Шукаємо ІТ-журналіста для фріланс-роботи на Інтернет-тематику - описові тексти для сайту, прес-релізи, статті. Парт-тайм, місто проживання не важливе. Головне - орієнтація в Інтернет-тематиці і вміння писати.
Якщо Ви зацікавлені, надішліть резюме і лінки на тексти на тематику Інтернету:
vitaliy.moroz(at)gmail.com
Листування не ведеться. Від Вас лише - резюме та лінки.
Категорія: Журналістика в Україні та світі | Переглядів: 620 | Дата: 09.03.2011 | Коментарі (0)