Головна » 2012 » Вересень » 27 » Студенти-журналісти пікетували сесію Чернівецької міської ради
20:42
Студенти-журналісти пікетували сесію Чернівецької міської ради
Понад 200 чернівецьких журналістів провідних ЗМІ Буковини, яких підтримали студенти кафедри журналістики ЧНУ ім. Юрія Федьковича, вийшли сьогодні 27 вересня на акцію протесту під назвою «Захисти своє право знати. Скажи НІ закону про наклеп».
   Законопроект № 11013 (автор В. Журавський ) - це остаточне руйнування свободи слова, цілеспрямований наступ на демократичні засади. Люди читатимуть новини, чи дивитимуться випуски новин – і не почують жодної критики. На ілюзії свободи хочуть побудувати ілюзію чесності.
   18 вересня Верховна Рада прийняла в першому читанні зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів щодо посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини, зокрема, за наклеп. Законопроект вводить покарання у вигляді 2-5 років в'язниці за наклеп. У першому читанні закон набрав 244 голоси, за нього проголосували регіонали і комуністи, позафракційні депутати і фракція Народної партії.
   Ганна Герман, яка відвідала Чернівці 26 вересня, відповідально заявила, що Президент «ніколи не поставить свого підпису під законом, який би обмежував свободу слова або права людей на вільні висловлювання своїх думок, нехай і критичного характеру».
   Наступного дня у ЗМІ поширилась інформація про те, що автор відкликав закон. Що ж, можна розслабитись.  Ніякого закону прийнято не буде, Журавський сам же забракував свою ідею: «Я розумію, що напередодні виборів до Верховної Ради будь-яка ініціатива сприймається щонайменше з острахом та недовірою».
   Однак є одне АЛЕ. Поки таким обманним маневром послаблюють пильність людей, закон може бути прийнятий аналогічно до закону про мову. Адже відкликання Журавським свого «винаходу» не дає і 1% того, що поправки не приймуть, бо щоб зняти закон про наклеп, його треба винести на друге голосування.
Тому сьогодні саме час піднімати питання свободи слова в Україні і довести, що справжня журналістика у нас ще є!
Олена Славська, 310 група
фото автора

Категорія: Новини студентського життя | Переглядів: 386 | Додав: | Теги: пікет, закон про наклеп | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]