Головна » 2013 » Грудень » 5 » Сонячна енергія та вода = паливо
01:05
Сонячна енергія та вода = паливо
Сюжет з випуску новин
І далі у нашому випуску новин про нові шляхи застосування сонячної енергії та води. 

Науковці з університету Колорадо в Боулдері розробили новий метод отримання екологічного палива — водню — із використанням сонячної енергії та води. Розробники стверджують, що їхній винахід дозволяє отримувати енергію дешево, а головне — сам процес є екологічним.
Ідея науковців полягає в тому, щоб розщепити воду на кисень та водень за допомогою сонячної енергії. Для реакції потрібні будуть оксиди металів (заліза, кобальту та алюмінію) та високі температури — деякі компоненти потрібно буде розігріти до 1350 градусів за Цельсієм.
Вода буде міститися в спеціальних ємностях, закріплених на вершинах башт на висоті кількох десятків метрів. Направлена на башту велика кількість дзеркал допомагатиме збирати енергію в одній точці і нагрівати окремі речовини до потрібної температури.
Коли оксиди металів нагріваються, атоми оксигену з них вивільняються, а новоутворена сполука притягує до себе вільні атоми оксигену. При взаємодії з водяною парою, яка піднімається при нагріванні, атоми оксигену притягуються до оксидів металів, і звільняється гідроген у формі газу водню, повідомляється на сайті університету Колорадо.
Асистент кафедри електроніки та енергетики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, дослідник сучасних способів добування енергії Олексій Сльотов розповідає:
«Ми розробили щось таке, що дуже відрізняється від інших методів. Відверто кажучи, ніхто раніше не думав, що це можливо. Коли ми побачили, що можемо використовувати цей простий та більш ефективний метод, потрібно було змінити своє мислення».
Зручність розробленого методу отримання водню в тому, що вся реакція може проводитись за однієї температури, тобто речовини не вимагають охолодження, як це має бути за прийнятими нині способами виділення водню в лабораторії.
Олексій Сльотов додає:
«В той час як ми легко можемо забезпечити температуру більшу, ніж 1350 градусів за Цельсієм, ми хочемо нагрівати реагенти до найнижчої можливої для цих хімічних реакцій температури. Сильне нагрівання може викликати швидке теплове розширення і стиснення, що може призвести до пошкодження як хімічних матеріалів, так і реактора».
Для того, щоб акумулювати на башті необхідну температуру, дзеркала навколо неї будуть розставлені на площі в кілька тисяч квадратних метрів.
Втім, про комерційний запуск проекту екологічного отримання водню з води поки не йдеться — дослідник говорить, що причиною тому є невисока ціна на природний газ.
«При такій низькій ціні на природний газ немає стимулів для того, щоб використовувати екологічну енергію. Мали б бути введені значні грошові штрафи за викид вуглецю в атмосферу, або треба підвищити ціну на викопні види палива».
Зауважимо, що поняття «воднева енергетика» з’явилась у 1970 році, і ряд учених називають її перспективною галуззю завдяки її екологічності. Розроблені й водневі двигуни. Деякі автомобілі та автобуси працюють на водні, і в Європі та США навіть існують водневі заправні станції.
Мартинова Тетяна
Категорія: Історія науки і техніки | Переглядів: 223 | Додав: | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]