Головна » 2011 » Грудень » 27 » Чернівці:історично-архітектурна перлина України?
22:27
Чернівці:історично-архітектурна перлина України?
23 грудня  2011 року
у Блакитній залі ЧНУ ім.Ю.Федьковича
відбулося засідання круглого столу,
де розглядалися проблеми збереження
арітектурної спадщини нашого міста.Попри всі переваги та досягнення дизайну, кожного з нас іноді турубує думка, що за останні років десять наші вулиці починають змінюватися ззовні. Зважаючи на те, що Чернівці мають незліченну кулькість  архітектурних пам'яток, місто є одною з історико-архітектурних перлин.
Саме цей факт поставили під питання факультет історії, політології та міжнародних відносин та кафедра будівництва і архітектури ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Серед учасників - історики, архітектори, чиновники. За сприянням  ЧМГО «Фонд «Буковина інноваційна» вони провели круглий стіл за участю науковців та журналістів.
Відкрив засідання ректор ЧНУ Степан Мельничук. Він поділився враженням про те, що теперішнє покоління задумується не лише про цінність архітектурної споруди, а й про її історичні корені: як ця архітектурна памятка з
'явилась, хто її автор. Не забув і про університет. Одразу ж нагадав усім про талановитого архітектора Йозефа Главку, який побудував архітектурний комплекс Резиденції Буковинських митрополитів та про Євгенія Гакмана - першого Митрополита Буковини і Далмації.
Далі конференція переросла у дискусію. Це вже неодноразове підтвердження того, що Чернівці дійсно є
одною з найвідоміших історико-архітектурних перлин. Дискутували про те, чи варто було нищити бруківку 16-18 ст., коли відбувалася підготовка до 600-річчя міста, чи варто міняти вікна та двері у будинках на центральних вулицях міста. І навідь доводили прикладами: приблизно у сорока  об'єктів знищили фасади, балкони та інші декоративні прикраси. Серед таких і вулиця Кобилянської, і площа Турецької криниці.
Дискусія надала круглому столу неочікуваного повороту, але оскільки існують різні думки, то зібралися почути всіх.
Основні рішення круглого столу можна подати так:
1.)Місто потребує значних капіталовкладень, отож вирішити всі проблеми за раз ніхто не зможе і не встигне.
2.)Потрібно прищеплювати нащадкам відчуття історизму.
3.)Відрізняти поняття ремонт від реставрації.
4.)Перейменувати вулиці, які мають пробільшовицькі назви.
5.)Подавати тексти екскурсоводів та рецензії.
6.)Повернути Чернівцям забуті імена.

Це обговорення  не тільки забрало знак запитання з теми "Чернівці:історико-архітектурна перлина України?", а й стало прикладом роботи на навчальному, культурному й естетичному рівнях.


Категорія: Новини студентського життя | Переглядів: 658 | Додав: Нікуся | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]