Головна » 2011 » Жовтень » 2 » Життя без болю
11:06
Життя без болю
  Вона мучить, від неї лізуть на стінку, вона розтікається червоним вогнем по ваших жилах, не дає заснути, не дає працювати. Це родове прокляття людини - біль. Вважається, що всі тварини, починаючи від риб, відчувають ці воістину непередавані відчуття.
   Як виникає біль і головне, як зупинити це довічне катування? Якщо вам боляче, то ви живі. Люди, позбавлені цього «подарунка» еволюції, проводять жалюгідне існування, вони егоїстичні, не цінують ні своє життя, ні життя близьких.
   Чи можна керувати власними больовими відчуттями і чи потрібно це? Уявіть, що ви англійський король Яків, якому потрібно вирвати зуб. І тут, в страху перед болем, ви рівні останнього селянину! Але з'явився наркоз - як він діє? Чому він позбавляє вас болю? Чи, може, стирає пам'ять про неї - ніколи не замислювалися?
   «Цават Танем» - древнє вірменське вітання, дослівно означає «візьму твій біль». Не було б болю, не було б співчуття. Можливо, вже через кілька десятків років нам вдасться втихомирювати біль, коли вона стає нестерпною.
   Чи можна заговорити біль? Стародавні рецепти знаходять наукову основу. І що робити невиліковним хворим, доля яких - провести останні дні життя в стражданнях?

Артем ДРИГА
Переглядів: 349 | Додав: drigaartjom | Рейтинг: 3.5/4
Всього коментарів: 1
1  
до речі, «Цават Танем» - так досі вітаються вірмени, а у відомої української поетеси Ліни Костенко є вірш на цю тему

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]