Головна » 2012 » Березень » 22 » Студентський бюджет: чи вистачає його?
00:16
Студентський бюджет: чи вистачає його?
  Щомісяця студент чекає того дня, коли отримає таку бажану стипендію...
  На сьогодні вона дорівнює майже 600 гривням. Комусь ця сума здається достатньою, аби прожити. Але якщо ти приїжджий, і тобі потрібно оплачувати квартиру (а в середньому, щоб винайняти житло, потрібно не менше 500 гривень на місяць), а ще витрати на їжу… То чи така вже велика сума – 600 гривень? Добре, якщо допомагають батьки. Привезуть із села улюбленій дитині картоплю, банки з домашніми консервами... А якщо ти з іншої області й бачишся з родичами раз на місяць, а то й ще рідше?
  Треба економити, скажете ви. Це, звісно, потрібно робити, але коли поруч однолітки хизуються новими покупками, ходять по кафе та дискотеках, так важко утриматися від спокуси витратити трішки грошей на розваги. Адже студентське життя неможливо вважати повноцінним, якщо воно обмежене лише навчанням. А один похід на дискотеку може спустошити кишені на 300 гривень.
   Отже, ми поцікавилися, чи вистачає стипендії студенту на прожиття?
  Маргарита МЕЛЬНИКОВА, студентка ІІ курсу ЧНУ імені Юрія Федьковича факультету педагогіки, психології та соціальної роботи:
– Стипендії мені не вистачає. Значну частину витрачаю на продукти, прогулянки з друзями, подарунки близьким і рідним. Також оплачую тренування, костюми для виступів та зв’язок з Інтернетом. Якщо виходить, відкладаю, хоча таке трапляється рідко.
   Юлія ЗАДОРОЖНЯК, студентка ІІ курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин:
– Звичайно, не вистачає. Майже все витрачаю на одяг та інші покупки. Якщо чесно, вся стипендія розходиться за 2 дні, тому що весь місяць планую на що її витратити. Не розумію, як її вистачає людям, які не з міста. Адже вони мають сплатити за гуртожиток чи квартиру та й поїсти також треба. Хотілося б, щоб було більше, але добре, що хоч щось дають.
   Уляна БУКАТЮК, студентка І курсу філологічного факультету:
– Ні, стипендії мені не вистачає. Майже половина йде на сплату комунальних послуг, телефонного зв’язку та купівлю продуктів. Іншу частину витрачаю на новий одяг, розваги, подарунки, поїздки додому. Звісно, допомагають батьки, але хочеться, щоб могла сама себе забезпечувати.

Тетяна Мартинова,
студентка 1 курсу
Категорія: Статті студентів | Переглядів: 517 | Додав: | Рейтинг: 4.2/8
Всього коментарів: 1
1  
стипендію отримують одиниці, державні місця скорочуються, скоро взагалі з ностальгією будемо згадувати, що таке колись було - так що насолоджуйтеся поки всю освіту не перевели на платну основу

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]