Головна » 2012 » Квітень » 27 » 20 хвилин для пам’яті...
22:49
20 хвилин для пам’яті...
   26 квітня 2012 року з нагоди 26 річниці чорнобильської катастрофи в Чернівецькому національному університеті імені Ю.Федьковича викладачі та студенти вшанували пам’ять жертв цієї найбільшої в історії техногенної катастрофи. У церкві резиденції під час двадцятихвилинної перерви між заняттями пройшла панахида за загиблими. Її очолив завідувач богословського відділення доцент протоієрей Микола Щербань. Йому допомагали викладачі відділення та студенти-теологи. Присутніми були також студенти сусіднього філологічного факультету та журналісти.

  По завершенні панахиди Микола Щербань звернувся до присутніх, ще раз підкресливши пам'ять про цю дату та наголосивши на потребі здобувати досвід і виносити уроки, щоб подібні трагедії не повторилися.    
  Нагадаємо, що в числі перших, хто за покликом професії опинився у горнилі Чорнобильської АЕС, були і журналісти Прип’ятського телебачення. А автор першого документального фільму про чорнобильську катастрофу Володимир Шевченко не дожив навіть до першої річниці квітневої трагедії. 127 країн світу закупили його картину "Чорнобиль: хроніка важких тижнів”. Цей фільм відзначений спеціальним призом "За мужність”.

  У лютому 1987 року картину презентували в Будинку кіно. Туди привезли і опроміненого Шевченка, в медичній картці якого на завтра була запланована операція... 27-го березня режисера не стало.

 Фото - із сайту http://www.bogoslov.cv.ua
Категорія: Про журкафедру | Переглядів: 370 | Додав: | Рейтинг: 4.4/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]